Metalde grev de üretim de yok!

Metalde grev de üretim de yok!
Metalde grev de üretim de yok!
Birleşik Metal İş üyesi işçiler Bakanlar Kurulu kararı ile ertelenen grevlerinin ardından bugün işbaşı yaptı ancak üretime başlamadı.

RADİKAL - 10 ildeki 22 fabrikada başladıkları grev 30 Ocak Cuma günü alınan Bakanlar Kurulu kararı ile ertelenen Birleşik Metal İş üyesi işçiler hafta sonunu işe gitmeden geçirdikten sonra bu sabah işbaşı yaptı ancak üretime geçmedi. Evrensel gazetesinde yer alan habere göre, Ejot Tezmak fabrikasında işçiler üretim yapmıyor. 43 işçi de emeklilik için başvurdu
Gebze Sarkuysan ve Kroman fabrikalarında ise işçiler fabrikaya girip Birleşik Metal-İş'in hazırladığı hükümeti protesto eden bildiri okudu ancak henüz üretime başlamadı.
Gebze Çayırova ve Gebze Cengiz Makine'de de işçilerin iş başı yapıp üretime başlamadığı bildiriliyor.

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/128472212847221

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ne demokrasi ama! - brandywine06

  İşçilerin sendikası grev kararı alıyor, hemen Bakanlar Kurulu ertelemesi. Zaten garabet burada. Bakanlar Kurulu yetkili sendikanın aldığı kararı nasıl erteliyor? Ne hakkı var? Yapmış yasayı da, yasa var diye meşru ve adil olmuyor. Bakanlar Kurulu her grev kararını hassas iş kolu diye erteliyor. Ona bakarsanız hassas olmayan iş kolu yok! THY çalışanlarını da aynı gerekçeyle ertelemişti ama aynı sırada Fransa'da hava yolu çalışanları grevdeydi. Herhalde bir tek Türkiye'de hassas bu iş kolları. Daha doğrusu bütün iş kolları! Türkiye'nin hukuk devleti olmadığını, yasa devleti olduğunu, yasayı işine geldiği gibi yapıp ondan sonra itiraz edenlere suçlu muamelesi yapıldığını bu örnekten bile herkes görmeli. Tabii görmek istiyorsa! İstemeyene davul zurna az demiş atalarımız.