Metin Ar'a onur nişanı

Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Metin Ar'a, İtalya ile Türkiye arasında ekonomik ilişkilerin gelişmesine sağladığı katkı nedeniyle 'İtalya Cumhuriyeti Onur Nişanı' verildi.

İSTANBUL - Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Metin Ar'a, İtalya ile Türkiye arasında ekonomik ilişkilerin gelişmesine sağladığı katkı nedeniyle 'İtalya Cumhuriyeti Onur Nişanı' verildi.
İtalya'nın İstanbul Başkonsolosluğu'nda düzenlenen davette konuşan İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Carlo Marsili, Metin Ar'ın, iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari işbirliği ortamının geliştirilmesinde ve İtalyan firmalarının Türkiye'ye yaptıkları yatırımlarda büyük katkıları olduğunu söyledi.
Marsili, Türkiye'nin dinamik bir ekonomiye sahip olduğunu ve AB ile uyum sürecindeki reformlarıyla İtalyan gruplarının ilgi odağı haline geldiğini belirterek, "Türkiye, AB üyeliği yolunda İtalya'nın desteğini görecektir" dedi. Metin Ar ise, "Garanti Yatırım olarak uluslararası işbirliği çalışmalarına her zaman destek olduk. Ülkeler arası şirket evliliklerine büyük önem verdik. İtalya özel sektörünün Türkiye'deki yatırımlarının özel bir yeri var" dedi.