Metro 10 yılda 2200 bakkalı düzenledi

Metro 10 yılda 2200 bakkalı düzenledi
Metro 10 yılda 2200 bakkalı düzenledi

Genel Müdür Hakan Ergin, bakkallara yönelik işbirliği projesi sürdürdüklerini söyledi.

Metro, 2200'e yakın bakkalı tanzim, teşhir, stok yönetimi, hijyen konularında bilgilendirdi. Hakan Ergin, bir bakkalın 38 bin liraya kurulduğunu belirtti

ANKARA - Metro Toptancı Market, müşteri portföyünün yaklaşık 3’te birini oluşturan bakkallara, ‘Bakkal Düzenleme Projesi’ ile işlerini geliştirmeleri için destek oluyor.
Proje çerçevesinde, 1999 yılından bu yana 2200’e yakın bakkal yeniden düzenlendi. Metro Toptancı Market Genel Müdürü Hakan Ergin, bakkallara yönelik işbirliği projelerini sürdürdüklerini, başvuru olması halinde bakkallara eğitim verdiklerini, ürün yerleştirme ve bakkal düzeni gibi konularda bilgilendirdiklerini söyledi.
‘Bakkal Düzenleme Projesi’ çerçevesinde, bakkallara tanzim, teşhir, stok yönetimi, hijyen gibi konularda rehberlik edildiğini anlatan Ergin, 1999-2000 yılları arasında 2000 bakkalın ziyaret edildiğini kaydetti. 2008 yılı Aralık ayında açtıkları, Ankara Mamak mağazasında 48 metre karelik ‘örnek bakkal modeli’ oluşturduklarını da kaydeden Ergin, şöyle konuştu: “Burada bakkallarımıza, bakkalda bulunması gereken ürünler, bu ürünlerin yerleri konusunda bilgi veriyoruz. Başvuru olması halinde bakkallara eğitim veriyor, ürün yerleştirmesi ve bakkal düzeni hakkında bilgilendiriyoruz. Ürün teşhiri için uygun dolap kullanımı ve çeşitli konularda önerilerde bulunuyor. Bakkalın düzenlenmesi konusunda talebin bakkallardan gelmesi önemli. Biz gidersek ayrı, onlar isterse ayrı sonuç alınıyor.” Ergin, 48 metre karelik bir bakkalın ekipman, gıda ve gıda dışı ürünleri dahil kurulum maliyetinin yaklaşık 38 bin lira olduğunu bildirdi. (aa)