Metro'dan yeni merkez

Metro Group'un gayrimenkul yatırım ve yönetim şirketi Metro Group Asset Management, İstanbul'da yeni bir alışveriş merkezi açmak için harekete geçti.

İSTANBUL - Metro Group'un gayrimenkul yatırım ve yönetim şirketi Metro Group Asset Management, İstanbul'da yeni bir alışveriş merkezi açmak için harekete geçti. Metro Group, İstanbul'un mimari özelliklerini tamamlayacak ve alışveriş kültürüne farklı bir boyut kazandıracak Ümraniye'deki yeni nesil alışveriş merkezinin tasarımı için dünyanın önde gelen mimarlarıyla çalışma yapıyor. Çalışmaya ödüllü mimarlık şirketleri, Almanya'dan BotheRichterTeherani ve JSK Architekten, İngiltere'den Chapman Taylor ve Foreign Office Architects ile Türkiye'den Tabanlıoğlu mimarlık katıldı. Çalışmaları değerlendirmeye alacak olan Metro Group, en uygun bulduğu projenin sahibi firmayla çalışmasını sürdürecek.
Alışveriş merkezi, özellikle gençlerin ve kendini genç hissedenlerin tercih edeceği, içinde spor yapılacak alanların da bulunacağı farklı bir konsept yaratmak amacıyla tasarlanacak.
Mayısta açılacak
Metro Group Asset Management'ın Ümraniye'deki 128 bin metrekarelik arazisi üzerine yapılacak alışveriş merkezinde mayısta açılacak İKEA mağazasının yanı sıra Real hipermarket ile yerel ve uluslararası perakendeciler yer alacak. Alışveriş merkezinin 70 bin metrekarelik kısmı mağazalara ayrıldı. Alışveriş merkezini, hafta içi 20 bin, hafta sonu 60 bin kişinin gezmesi bekleniyor. Metro Group Asset Management, M1 Tepe Adana, M1 Tepe Gaziantep, M1 Tepe İstanbul Kartal ve M1 Tepe Konya alışveriş merkezlerinde kiralama, alışveriş merkezi yönetimi, gayrimenkul ve teknik hizmetler yönetimi, Real İzmit ve Real Bursa'da ise kiralama ve gayrimenkul hizmeti veriyor.