Mey İçki rakıyı Çinlilere içirecek

Tekel'in Alkollü İçkiler Bölümü'nü aldıktan sonra yeni ürünler ve yeni tasarımlarla ihracat atağına geçen Mey İçki, gözünü Hindistan ve Çin pazarına dikti.

İZMİR - Tekel'in Alkollü İçkiler Bölümü'nü aldıktan sonra yeni ürünler ve yeni tasarımlarla ihracat atağına geçen Mey İçki, gözünü Hindistan ve Çin pazarına dikti. Amerika'nın en büyük yatırım fonlarından Texas Pacific Group'a çoğunluk hisseleri satılan Yeni Rakı'nın üreticisi Mey İçki'nin İcra Kurulu Başkanı Galip Yorgancıoğlu, geleceğe ilişkin hedeflerini açıkladı.
Tekel'in alkollü içkiler bölümünü Özelleştirme İdaresi'nden devraldıktan sonra dünya markası olma hedefiyle bundan yaklaşık 2.5 yıl önce yola çıktıklarını belirten Mey İçki'nin İcra Kurulu Başkanı Yorgancıoğlu, Çin ve Hindistan pazarı ile ilgili olarak şöyle konuştu: "Gitmediğimiz bir Japonya kalmıştı. Oraya da iki konteyner şarap gönderdik. İhracatı sadece döviz olarak görmememiz lazım. Ülkemizin, kültürümüzün tanıtımını yapıyoruz. Sırada ABD var. Çin ve Hindistan'da şarap, viski gibi yüksek alkollü içkiler tüketiliyor. Çin'de yeşil çaylı damıtılan içkiler satılıyor. Yeşil çaya çok meraklılar. Alkollü içkilerde yeşil çayın tadını istiyorlar. Şaraba ve viskiye de çok açıklar. Biz de ürün geliştiriyoruz, araştırma yapıyoruz."