Mey İçki reklamı durduruldu

Reklam Kurulu, Mey İçki'nin alkollü içeceklerinin tanıtımı için hazırlanan 3 reklam hakkında toplam 80 bin 640 TL idari para cezası verirken, söz konusu reklamları da durdurdu.


Kurulun 12 Ekim 2010 tarihli toplantısında Mey İçki’ye ait ‘Votka 1967’ markalı alkollü içkinin reklamlarında kullanılan ‘Taraftarın Votkası’ ifadesi nedeniyle hem 67 bin 200 TL idari para cezası hem de reklamın durdurulması kararı aldı. Kurul ayrıca, ‘Yeni Rakı ’ reklamı ve ‘Tekirdağ Rakı’sının poster şeklinde hazırlanan reklamlarına da durdurma ve 6 bin 720’şer TL idari para cezası verdi.

‘Tanıtımı aştı’
Reklam Kurulu, Mey İçki’nin ‘Votka 1967’ markalı alkollü içkinin reklamlarında kullanılan ‘Taraftarın Votkası’ ifadesiyle ürünün özelliklerini tanıtma amacının aşıldığına dikkat çekti. Rekabet Kurulu, Mey İçki reklamlarında gençlerin hedef alındığı ve spor ile alkollü içki arasında bağ kurmak suretiyle alkollü içki tüketimiyle spor yapılması ve izlenmesinin tamamlayıcı unsurları olarak sunulduğunu ifade etti. Yine ‘Yeni Rakı’ markalı alkollü içkinin reklamlarında da ürünün özelliklerini tanıtma amacının aşıldığı belirtildi.

bigPara.com

    ETİKETLER:

    Rakı

    ,

    spor