Mey'in 10 yeni ürünü yolda

Mey İçki Pazarlama Direktörü Cihan Kırımlı, 2006 yılında bütün ürün kategorilerinde 10'un üzerinde marka sunacaklarını bildirdi.

İSTANBUL - Mey İçki Pazarlama Direktörü Cihan Kırımlı, 2006 yılında bütün ürün kategorilerinde 10'un üzerinde marka sunacaklarını bildirdi. Şu anda 50 civarında marka ve 110 ürün çeşidine sahip olduklarını söyleyen Kırımlı, Mey İçki'nin rakıda yüzde 84, votkada yüzde 80 ve likörde yüzde 78 pazar payı olduğunu açıkladı. Kırımlı, sahte rakı olaylarından sonra kaybettikleri pazarı ise tamamen geri aldıklarını ifade etti.
'Yunanistan'a rakı sattık'
Cihan Kırımlı, dünyaya açılmada kilit markalarının Yeni Rakı olduğunu ifade edip, şöyle devam etti: "Rakıda yabancılar da bizim için iyi bir potansiyel. Ancak rakı tek başına bir içki değil. O, ritüelin bir parçası. Yabancılara rakımızı tanıtırken Türk kültürü, mutfağını, rakı masasındaki dostluk ve sohbeti de sunacağız." Kırımlı, 2006'da ihracatta 4.5 milyon litreyi aşacaklarını öngördüklerini açıkladı. İhracat yaptıkları ülke sayısının hızla arttığını anlatan Cihan Kırımlı, "Yunanistan'a bile rakı sattık. Çok sınırlı sayıda yolladık ama talebin oradan gelmesi önemli" diye konuştu.