Microsoft, Taylor'la yollarını ayırdı

Yazılım şirketi Microsoft, internet bölümünün (MSN) üst düzey yöneticisi olan ve şirketin genel müdürü Steve Ballmer'a yakın isimlerden biri olarak bilinen Martin Taylor'la yollarını ayırdı.

SAN FRANCISCO - Yazılım şirketi Microsoft, internet bölümünün (MSN) üst düzey yöneticisi olan ve şirketin genel müdürü Steve Ballmer'a yakın isimlerden biri olarak bilinen Martin Taylor'la yollarını ayırdı. Microsoft sözcüsü, Taylor ile hangi nedenle yollarının ayrıldığını belirtmediği açıklamasında, "Martin ile farklı yollara gitmek gibi zor bir karar aldık. Kendisine son 13 yıldır Microsoft'a katkılarından dolayı teşekkür ederiz" dedi. Martin Taylor, Microsoft'a 1993'te katılmış, Windows Server sistem stratejisinin başında bulunduktan sonra Mart 2006'da MSN'in pazarlamasından sorumlu başkan yardımcısı olmuştu.
Taylor, aynı zamanda yeni 'Windows Live'ın pazarlamasından da sorumluydu. Microsoft, Windows Live Messenger'la internet üzerinden ücretsiz veya düşük ücretle telefon hizmeti sunan Skype'ın yanı sıra Google ve Yahoo'yla da rekabet etmeyi amaçlıyor.