Migros, Kazakistan'da 18'inci Ramstore'u en büyük AVM'de açtı

Migros, Kazakistan'da 18'inci Ramstore'u en büyük AVM'de açtı
Migros, Kazakistan'da 18'inci Ramstore'u en büyük AVM'de açtı

Migros Grubu yıl sonuna kadar Kazakistan da 4 mağaza daha açmayı planlıyor.

İSTANBUL - Migros Grubu’nun uluslararası markası Ramstore, Kazakistan’daki 18’inci mağazasını Hazar Denizi’nin kıyısında bulunan Aktau şehrinde hizmete açtı.
Migros’tan yapılan açıklamada, şehrin en büyük AVM’sinde, 3371 metrekarelik satış alanı ile hizmet veren Aktau Ramstore’un, Aktau’nun en büyük mağazası olma özelliğini taşıdığı belirtildi. Migros’un yurtdışında Azerbaycan, Kazakistan, Makedonya olmak üzere toplam 3 ülkede faaliyet gösteren Ramstore zincirinin 25. halkası Aktau Ramstore’un, Kazakistan’ın Aktau şehrinin en büyük AVM’sinde bugün hizmete girdiği bildirildi.
Aktau Ramstore AVM mağazası ile birlikte Kazakistan’daki Ramstore’ların sayısı, 1 hiper ve 17 süpermarket olmak üzere toplam 18’e ulaştı. Mağazada, 14 kasa müşteriye hizmet verecek. Mağazada şarküteriden sebze meyveye, gıda dışı ürünlerden kuruyemiş ve şekerlemeye, balıktan fırın ve meze reyonlarına kadar yaklaşık 12 bin kalem ürün tüketici ile buluşacak.
Migros Grubu’nun yeni mağazasını açtığı Aktau şehri, Mangystau Bölgesi’ne bağlı ve şehirde kişi başına düşen milli gelir Kazakistan ortalamasının üç katı düzeyinde. Aktau’lu müşterileri çağdaş perakende imkanlarıyla buluşturmayı hedefleyen Ramstore Aktau, toplam 550 araçlık otoparkı ile Aktau’lu müşterilere hizmet vereceği kaydedildi.
Migros Grubu’nun, eylül ayı sonunda Aktau’da ikinci bir Ramstore daha açmaya hazırlandığı, ekim ayı başında Atrau şehrinde açılacak yeni bir mağaza ile de Migros Grubu’nun Batı Kazakistan’daki mağaza sayısının 4’e çıkacağı ifade edildi.
Ramstore’un Kazakistan’daki toplam 18 mağazasının 10’u Almaata, 4’ü Astana, 1’inin Karaganda, 1’i Çimkent, 1’i Aktau ve 1’i Uralsk şehirlerinde bulunuyor. Yıl sonuna kadar Kazakistan’da 1 hipermarket ve 3 süpermarket daha açmayı planlayan Migros Grubu’nun Kazakistan’daki mağaza sayısı böylece 2 hipermarket ve 20 süpermarket olmak üzere toplam 22’ye ulaşacak. (aa)


    ETİKETLER:

    İstanbul