Migros Türk'ten haftada iki mağaza

Migros Türk, birleşme sonrası Tansaş formatıyla da büyümesini sürdürüyor. Dün, Koç Perakende Grubunun iki markası Tansaş ve Koçtaş'ın geniş bir alanda yan yana mağaza açtıkları belirtilen açıklamada...

İSTANBUL - Migros Türk, birleşme sonrası Tansaş formatıyla da büyümesini sürdürüyor. Dün, Koç Perakende Grubunun iki markası Tansaş ve Koçtaş'ın geniş bir alanda yan yana mağaza açtıkları belirtilen açıklamada, açılan Yenibosna Tansaş mağazasıyla Tansaş'ın toplam mağaza sayısının 221'e ulaştığı ifade edildi. Migros Türk'ün yılbaşından bu yana, 29 haftalık sürede, farklı formatlarda haftada ortalama iki mağaza hizmete soktuğu belirtilen açıklamada, ağustosda Kırgızistan'da Ramstore açılışı hedeflendiği belirtildi. Açıklamada, şu görüşlere yer verildi:
"Migros Türk, 2006 yılında (24 Temmuz itibarıyla) altı Migros, 12 Tansaş, bir Macro Center, 34 Şok, sekiz Ramstore olmak üzere toplam 29 haftalık sürede, ortalama haftada iki mağazayla, 61 yeni mağaza açarak hızlı büyümesini sürdürmektedir. Migros Türk, 2006 sonuna kadar lider konumunu yurtiçi ve yurtdışında yatırımlarıyla pekiştiriyor."
Yurtiçinde 770 noktada
Yenibosna Tansaş ve 28 Temmuz günü ilk kez Batman'da Migros formatıyla hizmet verilecek MM Migros Batman'ın açılışı ile Migros Türk'ün çeşitli formatlarda mağaza sayısı yurtiçinde 770'e kadar yükseltiği de belirtilen açıklamada, "Migros Türk'ün yurtdışında Rusya, Bulgaristan, Azerbaycan, Kazakistan ve Makedonya'da beş ülkede 68 Ramstore'u bulunuyor. Bulunduğu ülkelerde hızla büyümesini yurtdışında da sürdürürken, yeni ülkelere de Türk perakende markasıyla giriş için çalışmalarını sürdürmektedir" denildi.
Açılışa Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Semahat Arsel ve Gıda ve Perakende Grup Başkanı Ömer Bozer ile çok sayıda davetli katıldı.