Milletvekili ve işçiye polisten biber gazı

Milletvekili ve işçiye polisten biber gazı
Milletvekili ve işçiye polisten biber gazı
Haber: MEHMET BİLBER / Arşivi

Meclis’te görüşmeleri devam eden Toplu İş İlişkileri Kanun Tasarısı’nı protesto eden DİSK ve Türk-İş’e bağlı sendikalara Ankara ’da polis engeli. İşçiler Meclis’e yürümek isteyince polis yine biber gazıyla müdahale etti.

İçişleri Bakanı’nın daha önce ‘doğal’ olduğunu söylediği gazdan işçiler yine nasibini aldı. İşçilere CHP milletvekilleri Süleyman Çelebi ve Musa Çam da destek verdi. Birçok eylemci ve CHP’li Çam biber gazından etkilendi. İşçiler, yaşanan arbede sonrası Akay Kavşağı’nda bir süre oturma eylemi yaptıktan sonra, DİSK Genel Başkanı Erol Ekici ve Sendikal Güç Birliği Platformu Sözcüsü Kenan Öztürk basın açıklaması yaptı. Ekici, tasarının 12 Eylül uygulamalarını meşrulaştırdığını söyledi. Ekici, “Yasa çekilene kadar sokağın meşruiyetini kullanacağız” dedi.

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/110346811034685

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ak ile Kara. - ertanöngür

  Bu adamlar demokrasiyi biz getireceğiz dedi sonra demokrasi bizi kesmez ennnn demokrasi olan ileri demokrasiyi getirdik görmüyor musunuz dedi. Halkımızın bir kısmı da inandı. Aziz Nesin haksız mıymış? AKP Tayyip demek olduğuna göre AKP ile demokrasi AK ile Kara gibi.

  ileri demokrasi - Ege1973

  Türkiye de 12 Eylül den daha beter bir uygulama var bunun adına ileri demokrasi diyorlar.İşte hakkını arayan halka ve destek veren vekillere yapılan çirkin davranış ve biz dünyanın en çok biber gazını kullanan hükümete sahibiz..

  !!! - Filiz Balcı Ulusoy

  Ah bu CHP yok mu ?Hele Vekilleri!Anarşik bunlar, organik ve bol vitaminli biber gazından bile şikayet ediyorlar.Yok öyle !Ne işiniz var sizin hak arayan emekçinin yanında?Bakın istenen Vekil tipi AKP sıralarında.Padişahları efendileri ne buyurursa, hep birlikte parmak kaldırarak evet diye ses vermedeler...!

  Biber gazına rağmen..! - sessemetsa

  Halkın ve haklının yanında yine CHP milletvekilleri var..Biber gazına rağmen..!

  Ot'tur zararı yoktur. - Sinan Devrim

  Ot'çunun yasal yasadışılığıdır o.Ayrımsız soluk alan her düşünen,sorgulayan Anlak'lara olabildiğince sıkılır.Biat kültürüne uymayan her farklılık için Devletin silolarında bolca stoklanmış olup zamanla bu topraklarda hayata merhaba demek ile cezalandırılmış her faninin bu uygulamadan nasiplenmesi İleri Demokrasi'nin öncelikli hedefidir.