Milletvekilleri fındık yüzünden birbirine girdi

TBMM Genel Kurulu'nda AKP ile CHP arasında yine fındık kavgası yaşandı. CHP'li Sami Tandoğdu, AKP Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa'nın üzerine yürüdü.

ANKARA - TBMM Genel Kurulu'nda AKP ile CHP arasında yine fındık kavgası yaşandı. CHP'li Sami Tandoğdu, AKP Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa'nın üzerine yürüdü. AKP Trabzon Milletvekili Asım Aykan, fındığın rekolte fazlası ve yönetim sorunu olduğunu savundu ve hükümetin Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) aracılığıyla piyasaya müdahale ederek fiyatın bir doların altına inmesini önlediğini anlattı.
Aykan'dan sonra kürsüye çıkan Tarım Bakanı Mehdi Eker de Toprak Mahsulleri Ofisi'nin dün itibarıyla 67 bin 610 ton fındık alımı karşılığı üreticiye 172 milyon YTL ödediğini belirterek, "TMO'nun para problemi yok, çünkü kredibilitesi var" dedi. Eker, bu sırada konuşmasına müdahale edip tepki gösteren CHP'lilere, "Siz sadece felaket üzerine mi siyaset yapacaksınız? Başarılı çalışmalara, sessiz durarak saygı gösterebilirsiniz" diye seslendi. Buna sinirlenen milletvekilleri arasından kalkan CHP'li Sami Tandoğdu, AKP Grup Başkanvekili Fatsa'nın üzerine yürüdü. Tandoğdu'yu, CHP'li bazı AKP'li milletvekilleri durdurabildi.