Milyonlarca emekliye kötü haber

Milyonlarca emekliye kötü haber
Milyonlarca emekliye kötü haber
İntibak Yasası 'eksik' çıktı diyerek açılan davada karar verildi. Ankara 8.İş Mahkemesi'nde bugün saat 11.50'de yapılan duruşmanın ardından mahkeme, Hamdi Öz'ün talebini reddetti

RADİKAL-İşçi, Memur, Bağkur Emeklileri Derneği Başkanı Hamdi Öz, 2012 yılında çıkarılan 6283 Sayılı İntibak Yasası'nın 'eksik' olduğunu savunarak, Ankara İş Mahkemesi'ne Sosyal Güvenlik Kurumu aleyhine dava açmıştı. Öz, 'intibak'ın eksik çıktığını ileri sürerek, yeniden hesaplama yapılmasını ve mağduriyetinin giderilmesini istemişti. Mahkeme yeni bilirkişi talebimi de davayı da reddetti.

BİLİRKİŞİ, 'HATA YOK' DEMİŞTİ
Hürriyet'ten Aysel Alp'in haberine göre Hakan Erdem tarafından hazırlanan ve 29 Nisan'daki duruşmada gündeme gelen ek bilirkişi raporunda "Hesaplamalar ilk raporda gösterilmiş olup, davacının intibak öncesi ve sonrası aylığını hesap ve ödemelerinde bir hata belirlenmemiş olup; itirazlarının da raporda yer alan hesap ve tespitlerin değiştirir nitelikte değerlendirilmediğini saygıyla arz ederim" deniyordu.

SON SÖZÜ YARGITAY SÖYLEYECEK
Duruşma sonrası konuşan Emekliler Derneği Başkanı Öz, "Kararın tebliğ edilmesinin ardından 8 günlük temyiz süresi olacak. Ben de kararı temyize götüreceğim. Nefes aldığım sürece bu haksızlığın giderilmesi için mücadeleye devam edeceğim" dedi. CHP avukatlarının duruşmaya geleceklerini söyleyip gelmediklerine kızan Öz, "Davaya gelecekler ve ben de kendilerine vekalet verecektim. Ama gelmediler. Bu çok ayıp bir şey" diye konuştu.Mahkemenin emekli aleyhine verdiği bu karara Hamdi Öz itiraz edeceğinden, son sözü Yargıtay söyleyecek.

 

bigPara.com