Moda fuarlarının adresi İstanbul

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, İstanbul Fashion 2006'nın bu sene 18 ülkeden 750 katılımcı ile organize edildiğini ve...

İSTANBUL - İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, İstanbul Fashion 2006'nın bu sene 18 ülkeden 750 katılımcı ile organize edildiğini ve 55 bin metrekare alanda gerçekleştirildiğini söyledi. Orakçıoğlu, şunları söyledi: "Ayrıca bir ucu Latin Amerika'ya uzanacak büyük bir üretim ve pazarlama ağını Portekiz ile kurup geliştireceğiz. Portekiz'den iki önemli tasarımcı Julio Torcato ve Miguel Vieira da fuar süresince eserlerini sergileyecek. Buna karşılıkÖzlem Süer ve Ümit Ünal da bu yıl ekim ayında Portekiz Moda Haftası'nda kendi gösterilerini yapacak."
Lady Di kıyafetleri
Bu arada İstanbul 8. IF İstanbul Uluslararası Hazır Giyim Fuarı 24-26 Ağustos tarihleri arasında Beylikdüzü Tüyap'ta yapılacak. Dünya Hazır Giyim Federasyonu (IAF) Başkanı Vassilis Masselos'un katılacağı fuarda, İtalyan Moda Federasyonu Başkanı Mario Bosselli konferans verecek. Modacı Gianni Versace'nin 'Metal Koleksiyonu' Türkiye'de ilk defa bu fuarda yer alacak. Versace Vakfı'nun sahiplerinden satın aldığı Metal Koleksiyon'daki kıyafetler, Madonna'dan Lady Di'ye ünlü kadınlar tarafından giyilmiş. Fuarda, ünlülere özel olarak tasarlanmış Valentino, Gianni Ferre, Moschino, Armani gibi ünlü İtalyan modacıların kıyafetleri de sergilenecek.