Modern yorumlu Mini Concept Tokyo

Tokyo Motor Show'da Mini, Mini Traveller'ın modern yorumu olan yeni konsept otomobilini sergiledi.

İSTANBUL - Tokyo Motor Show'da Mini, Mini Traveller'ın modern yorumu olan yeni konsept otomobilini sergiledi.
Mini Concept Tokyo tamamen MINI'ye özel yenilikler içeriyor. Aracın genel görünümü dayanıklı, sıkı ve güçlü. Tekerlek kemerleri, sırt hattı ve güç kubbesi çarpıcı ve kesinlikle görülmeye değer. Motor bölümünün kapağındaki hava giriş aralığı ve Mini Cooper S'in tipik özelliği olan çift egzoz borusu, aracın sportif görünüşünü vurguluyor.
Araç geliştirilirken önem verilen bir nokta da giriş çıkışı ve bagaj yüklemeyi mümkün olduğunca kolaylaştırmak olmuş. Dört kapının dördü de süspansiyon noktaları, yanlara ve öne tek bir hareketle açılıyor. Mini Concept Tokyo özellikle coupe izlenimi yaratıyor. Uzun aks aralığı ve döner sürücü ve ön yolcu koltuklarıyla Kolay Giriş Sistemi arkadaki iki koltuğa kolaylıkla ulaşmayı sağlıyor. Arka kapıdaki camlar da elektronik olarak kontrol ediliyor. Böylece araçta bütün olasılıklar için yeni seçenekler ve rahatlık ön plana çıkıyor.
Tavana masa
Mini Concept Tokyo'da kargo tavana bir masa ve iki sandalye yerleştirilebiliyor.
Arka camın önünde dışardan gerektiği takdirde tavanın uygun kısmı aşağıya doğru kıvrılabiliyor. Bagaj kısmı, ise aracın zeminine yerleştirilmiş çeşitli işlevler için farklı biçimlerde ayarlanabiliyor.