Monopoli, sigorta sektörüne yeni soluk getirdi

Monopoli Sigorta, elementer branşta tüm sigorta ürünlerini tek çatı altında topladığı yeni bir poliçe geliştirdi. Uzun yıllar 'hayat dışı branş' diye hitap edilen...

Monopoli Sigorta, elementer branşta tüm sigorta ürünlerini tek çatı altında topladığı yeni bir poliçe geliştirdi. Uzun yıllar 'hayat dışı branş' diye hitap edilen 'elementer' branşta, yeni bir ürün üretilip müşteriye farklı bir hizmet anlayışıyla yaklaşılmadığına dikkat çeken Monopoli Sigorta yetkilileri, bu anlamda sektöre yeni bir soluk getirdiklerini belirtti.
Monopoli Sigorta, başlangıç tarihleri farklı, elementer sigorta branşındaki tüm sigorta poliçelerini, tek tarihe toplayarak, tek poliçe altında düzenliyor. Monopoli Sigorta, bu ürünü yüzde 20 indirimli sunuyor.
Monopoli'nin yaratıcıları ve şirket ortakları Erol Esentürk ve İzzet Bonofiyel, Monopoli markasının, Mono Poliçe, yani 'tek poliçe' anlamında geliştirildiğini ve ürünün hem isim, hem de fikir hakkının şirketlerine ait olduğunu belirtiyor. Bonofiyel ve Esentürk şu bilgileri verdi:
"Bir kurumun veya şahsın sahip olduğu işyeri, ev, kasko, elektronik cihaz, makine kırılması, mali mesuliyet gibi tüm poliçeler yıl içinde farklı tarihlerdedir. Bu durum, poliçe takibinin zaman almasına veya atlanmasına yol açabiliyor. Monopoli, poliçe takibinde para ve zaman tasarrufu sağlayarak, ödemelerde de alternatifler sunuyor."