Motorin indirimi pompaya yansıdı

Rafineri çıkış fiyatındaki indirimin ardından motorinin pompa fiyatları, dünden itibaren litrede 4 YKr, başka bir ifadeyle 40 bin liraya düştü.

ANKARA - Rafineri çıkış fiyatındaki indirimin ardından motorinin pompa fiyatları, dünden itibaren litrede 4 YKr, başka bir ifadeyle 40 bin liraya düştü. Motorinin rafineri çıkış fiyatlarına yapılan indirim, pompa fiyatlarına yüzde 1.9 ile 2.2 arasında değişen oranlarda indirim olarak yansıdı. Motorinin rafineri çıkış fiyatında gerçekleştirilen indirimin duyurulmasından sonra Ankara'da bulunan Opet, Shell, BP ve Petrol Ofisi'nde motorinin pompa satış fiyatı, litrede 2.12 YTL'den 2.08 YTL'ye geriledi. Aynı firmaların İstanbul'daki bayilerinde ise motorin pompa satış fiyatı, litrede 2.10 YTL'den 2.06 YTL'ye düştü. İzmir ilinde ise motorinin yeni pompa satış fiyatı 2.05 YTL'ye geriledi.
Akaryakıtın pompa fiyatları, yılbaşında uygulanmaya başlanan fiyat serbestisi kapsamında dağıtım şirketleri tarafından belirlenirken, fiyatlar, dağıtım şirketlerinin yanı sıra aynı grubun akaryakıt bayileri arasında bile farklılıklar gösterebiliyor.