Motorola'nın borcunda karar haftası

Telsim Yönetim Kurulu Başkanı Ferruh Tunç, hafta sonuna kadar Telsim'in Motorola'ya olan borçları konusunda anlaşmaya ulaşıp ulaşmayacaklarının belli olacağını açıkladı.

İSTANBUL - Telsim Yönetim Kurulu Başkanı Ferruh Tunç, hafta sonuna kadar Telsim'in Motorola'ya olan borçları konusunda anlaşmaya ulaşıp ulaşmayacaklarının belli olacağını açıkladı. Tunç, yaptığı açıklamada, Motorola borçlarının çözümü konusunda Nokia benzeri satışa bağlı ve erken olmak üzere iki ödeme modelinin söz konusu olduğunu belirterek, "Motorola ile erken ödeme modeli üzerinde konuşuyoruz" dedi.
Model tartışılıyor
Bu modelde satışı beklemeden bir tutarın ödenmesinin söz konusu olduğunu vurgulayan Tunç, "Eğer satış belli bir tutarın üzerinde gerçekleşirse bunun satışın gerçekleşen değeri üzerinden tamamlanması söz konusu. Bu da anlaştığımız andan itibaren satışı beklemeksizin bir tutarı ödeyeceğimiz anlamına geliyor" diye konuştu. Tunç, anlaşmaya varılması halinde mutabakatın TMSF'ye bildirilip bunun geçmiş dönem borcu olarak tanınmasının talep edileceğini, fonun kabul etmesiyle borcun, geçmiş dönem borcu olacağını anlattı.