Mudurnu 10 trilyon liraya 'İlçe'nin oldu

Mudurnu Tavukçuluk'u 10 milyon YTL'ye (10 trilyon lira) icra yoluyla satın alan İlçe Grubu'nun patronu İlhan Çetinkaya, 3 aylık bir tadilattan sonra üretime başlayacaklarını ve yaklaşık 700 kişiyi işe alacaklarını söyledi.

İSTANBUL - Mudurnu Tavukçuluk'u 10 milyon YTL'ye (10 trilyon lira) icra yoluyla satın alan İlçe Grubu'nun patronu İlhan Çetinkaya, 3 aylık bir tadilattan sonra üretime başlayacaklarını ve yaklaşık 700 kişiyi işe alacaklarını söyledi. Radikal'in sorularını yanıtlayan Çetinkaya, Mudurnu ilçesi için tesisin çok önemli bir yer tuttuğunun bilincinde olduğunu ifade ederek, çalışanların daha önceki alacaklarını ödediklerini belirtti. Üretim başlamadan önce 3 milyon dolarlık yeni yatırım yapacaklarını da sözlerine ekleyen Çetinkaya şunları söyledi:
Mudurnu markasına devam
"Mudurnu Tavukçuluk'u markasıyla birlikte satın aldık. Hedefimiz bir yıl içinde beyaz et tüketiminin yüzde 2-3'ünü sağlamak. İkinci yıl ise bu payımızı yüzde 5'e çıkarmak istiyoruz. Mudurnu Tavukçuluk'un kapasitesi toplam tüketimin yüzde 10'unu karşılayabilecek durumdadır. Asıl hedefimiz ise ihracat yapmak ve Mudurnu'yu tüm dünyaya tanıtmak. Sadece fabrikada çalışanlar değil, fabrika için taşeron olanları, bayileri de düşündüğümüzde çok büyük bir kitle Mudurnu Tavukçuluk'tan geçimini sağlayacak. Tüm bayilerimiz ve fast food zincirleriyle görüşmeye başlayacağız. Şartlarımızın uyuştuğu tüm arkadaşlarla sözleşme imzalayacağız. İki aylık dönemde şirketin organizasyon yapısı tamamlanacak. Pazarlama ünitesi ortaya çıkacak. Ekimde et üretimine başlanacak."
Eski milli voleybolcu olan İlhan Çetinkaya, profesyonel yönetici olarak başladığı iş hayatında İlçe Grubu'nu kurarak Mudurnu ile birlikte 6 şirketi bünyesine alacak kadar büyüdü. Profesyonel yöneticiliği döneminde 1982 yılında kurduğu İlçe'yi dışarıdan yöneten ve 2003'e kadar Doğuş Otomotiv'in genel müdürlüğünü yapan Çetinkaya, hisselerin yüzde 65'inin kendisine, yüzde 35'inin ise damadına ait olduğunu sözlerine ekledi.