'Muhalefet haberle olmaz'

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, iktidar olmanın cesaret istediğini belirtirken, "Muhalefetin görevi belli saygımız var ve Meclis'in de kuvvetli bir muhalefete ihtiyacı var.

ANKARA - Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, iktidar olmanın cesaret istediğini belirtirken, "Muhalefetin görevi belli saygımız var ve Meclis'in de kuvvetli bir muhalefete ihtiyacı var. Ama Deniz Baykal'ın suçlamaları dayanaksız, yalan ve gerçeklerle bağdaşmıyor. Gazete haberlerine göre muhalefet olmaz" dedi. Tüpraş hisselerinin satışının bütün aşamalarıyla yasalara uygun başarılı bir işlem olduğunu savunan Unakıtan, Tüpraş'ın yönetim hissesinin satışı dışındaki diğer hisselerinin ek gelir getirmesi için satıldığını söyledi. 14.76 hissenin küçük yatırımcılara satılmasının mümkün olmadığını bu nedenle toptancı pazarında iyi fiyata satıldığını anlatan Unakıtan, şöyle konuştu:
"Söz konusu hisse ayrı satılmasaydı yüzde 51'in içinde sıfır fiyata gidecekti. Biz 450 milyon dolar kar elde ettik Kuşadası ihalesi yapılırken Galataport sözünün verildiği iddialarının da 'çirkin.' Kuşadası ihalesi yapılırken ÖİB bana bağlı değildi. O zaman ne Ofer'i tanırdım ne de Pofer'i. Ayıp oluyor. İhale duyurusu gazetelerde yayınlamdı. Rahmi Koç ara sıra memlekete geliyor. Bunu duymadı. Galataport tamamlandığında 810 milyon avro gelir sağlayacağız."