Mumcu: Şener örnek olsun

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Galataport ihalesinin iptali için Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'in dürüst ve namuslu tavrının...

İZMİR/ANKARA - Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Galataport ihalesinin iptali için Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'in dürüst ve namuslu tavrının, Başbakan Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm kabineye örnek olmasını istedi. İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği'nin konuğu olarak önceki gün İzmir'e gelen Mumcu, "Şener'i duyarlılığından dolayı kutluyorum. Hükümet kendi içinde bir çatlağa meydan vermemek için böyle bir karar alarak, sorumluluğun bir kısmından kurtuldu. Bir kısmından kurtuldu diyorum, çünkü hukuksuzluk zinciri teşebbüs safhasındayken bir suçu ortaya çıkardı. Şener'in duyarlı, dürüst ve namuslu tavrının Başbakan Erdoğan başta olmak üzere tüm kabineye örnek olmasını diliyorum. Galataport'u kurtardık, olan Tüpraş'ın yüzde 14.7'lik hissesine oldu."
DYP lideri Mehmet Ağar da, ihalenin vicdanları rahatsız ettiğini ve bugün itibarıyla artık hükümsüz kalmasından dolayı memnun olduğunu ifade etti. Ağar, "Vicdanları öylesine rahatsız eden söylentiler vardı ki hükümetteki bakanları bile gönülden rıza göstermemiştir bu şekilde yapılmış olmasına" dedi. (dha, Radikal)