Murat Demirel cezaevinde

Yılbaşı gecesi eşiyle birlikte Bulgaristan'da yakalandıktan sonra Türkiye'ye iade edilen Egebank'ın eski sahibi Yahya Murat Demirel, tedavisinin ardından çıkartıldığı mahkeme tarafından tutaklandı.

İSTANBUL - Yılbaşı gecesi eşiyle birlikte Bulgaristan'da yakalandıktan sonra Türkiye'ye iade edilen Egebank'ın eski sahibi Yahya Murat Demirel, tedavisinin ardından çıkartıldığı mahkeme tarafından tutaklandı.
Demirel 'intihar eğilimi göstermesi' gerekçesiyle kaldırıldığı Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden saat 14.45 sıralarında alınarak İstanbul Adliyesi'ne götürüldü. Demirel, hastaneden çıkarken 15 yıllık birikimi olan 13 milyar Türk Lirası'nı Egebank'a yatırdığını söyleyen bir vatandaşın saldırısına uğradı. Olay Demirel'in korumalarının müdahalesiyle sona erdi.
Saat 15.15 sıralarında adliyeye gelen Demirel, çok sayıda çevik kuvvet ve adliye polisinin güvenlik önlemleri eşliğinde içeri girdi. Polislerin koluna girdiği Demirel'in, yürürken sendelediği görüldü. Demirel daha sonra Nöbetçi 2. Sulh Ceza Mahkemesi'ne götürüldü. Demirel hakkında, İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Egebank ve 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ndegörülen Bankkapital davaları kapsamında çıkarılan iki ayrı gıyabi tutuklama kararı vicahiye çevrildi. Tutuklanan Demirel, Kartal H Tipi Cezaevi'ne gönderildi.