Murat Demirel'e tahliye

El konulan Egebank'ın eski sahibi Murat Demirel, Bankalar Kanunu'na muhalefetle yargılandığı dava kapsamında tahliye edildi. Başka suçtan tutukluluğu olmayan Demirel serbest kalacak.

İSTANBUL - El konulan Egebank'ın eski sahibi Murat Demirel, Bankalar Kanunu'na muhalefetle yargılandığı dava kapsamında tahliye edildi. Başka suçtan tutukluluğu olmayan Demirel serbest kalacak. İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 7 Mart'ta görülen ilk duruşmada tahliye istemi reddedilen Demirel'in avukatlarının bir üst mahkeme olan 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne yaptığı itiraz sonuçlandırıldı.
Mahkeme, sanığın sorgusunun yapılmış olması, bu dava ile Egebank davasının birleştirilmesi halinde davanın mükerrer açılmış olabileceği ve sanığın Egebank davasında iki yılı aşkın süre tutuklu kalmış olduğu ve makul tutukluluk süresinin aşılmış olması gibi unsurları göz önüne alarak Demirel'in tahliyesine karar verdi. Bu dava kapsamında Demirel'in hileli işlemlerle bankanın parasını zimmetine geçirdiği iddia ediliyor ve Bankalar Kanunu'na muhalefet suçundan 6-12 yıl arasında ağır hapis cezası isteniyor.