Murat Ülker, kendisine 'Murat Bey' denmesini yasakladı!

Murat Ülker, kendisine 'Murat Bey' denmesini yasakladı!
Murat Ülker, kendisine 'Murat Bey' denmesini yasakladı!
Satın aldığı global markalarla dünyanın 3. büyük bisküvi ve 10. büyük çikolata üreticisi haline gelen Yıldız Holding, 77 fabrika ve 48 bin çalışana ulaştı. Bu durum da şirkette bazı kavramların kullanışını değiştirdi. Artık 'Bey' yok 'Murat' var.

RADİKAL - Forbes'in her yıl geleneksel olarak açıkladığı dünyanın en zenginleri listesinde Murat Ülker 2015 yılında 4.4 milyar dolarlık servetiyle Türkiye 'nin en zengini olmuştu. Her geçen gün daha da globalleşen Ülker'de artık bir numara Murat Ülker'e 'Murat Bey' diye hitap etmek yasak. Şirket içi bir genelge yayınlayan Murat Ülker 'Artık bana Murat diye hitap edin' dedi.

'MURAT BEY' YERİNE SADECE 'MURAT'

Haber 7'nin haberine göre, Ülker'in global hale gelmesi yönetim kurulu toplantılarının bazılarının Londra , New York ve Çin'de toplanmasına neden olurken, globalleşmenin gereği şirkette ilginç bir uygulama başladı. Buna göre, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker bir iç genelge yayınlayarak yurtdışındaki uygulamaları dikkate alarak 'Bey' kelimesini yasakladı. Habere göre bunun nedeni ise toplantılarda yabancı yöneticiler birbirine ismiyle hitap ederken Ülker'e 'Murat Bey' diye hitap edilmesi ve Ülker'in de 'Bu ayrımcılık doğuruyor' demesi... 

bigPara.com