MÜSİAD, koalisyon tercihini açıkladı: Ak Parti-MHP

MÜSİAD, koalisyon tercihini açıkladı: Ak Parti-MHP
MÜSİAD, koalisyon tercihini açıkladı: Ak Parti-MHP
Müstakil İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Nail Olpak, ilk tercihlerinin Ak Parti-MHP koalisyonu olduğunu açıkladı.

RADİKAL-MÜSİAD Genel İdare Kurulu, ülke genelindeki 86 şube başkanı ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleriyle Eskişehir'de düzenlediği olağan başkanlar toplantısında, 2015 genel seçim sonuçları sonrasında ortaya çıkan tablo değerlendirildi. Toplantının ardından Toplantının ardından yayımlanan başkanlar bildirisinde, "MÜSİAD'dan yapılan yazılı açıklamada, 7 Haziran 2015 genel seçimlerinden sonra oluşan Meclis aritmetiği, bir partiye tek başına iktidar imkanı tanımamıştır. Milletimizin verdiği bu karar, tüm siyasi partiler için bir kayıp değil, özeleştiri imkanı doğurduğundan, kazanç olarak da değerlendirilmelidir. Bugün yapılacak en doğru şey, seçim sürecinde oluşan dargınlık, kırgınlık ve suçlamaların bir kenara bırakılarak, seçmenin verdiği mesajın iyi anlaşılması ve bu meclis içinden çıkacak yeni hükümet seçeneklerinin değerlendirilmesidir. Oluşan yeni Meclis aritmetiğine göre, bir koalisyon hükümetinin kurulmasının zaruri olduğu aşikardır" ifadeleri kullanıldı.

HÜKÜMET SENARYOLARI 

 Koalisyon senaryolarının değerlendiren Müstakil İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Nail Olpak,  ilk tercihlerinin Ak Parti - MHP koalisyonu olduğunu söyledi.Nail Olpak, yazılı açıklamayla MÜSİAD'ın koalisyon tercihlerini sıraladı. Olpak, ilk tercihlerinin Ak Parti- MHP koalisyonu olduğunu belirterek ikinci tercihlerinin Ak Parti- CHP , üçüncü tercihlerinin ise Ak Parti-HDP koalisyonu olduğunu açıkladı. Olpak bu tercihlerin gerçekleşmemesi halinde ise erken seçime gidilmesini istediklerini kaydetti.

Mehmet AKTARAN / İstanbul DHA

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/137863813786386

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bizim Tercigimiz - user1153100

  DAha demokratik insan haklarina saygili, hukukun gercekten bagimsiz adil calistigi bir ülke!

  gezici - beton33

  müstakil dediklerine bakmayın iktidara göre gezer bunlar.

  eyyy müsiad!!! - coolmemories

  şöyle en gür sesle, tüsiada seslenir gibi bir 'eyyy müsiad' deyip, ayar verecek olan yok mu?

  Dernek - user1089380

  Arkadaşlar AİD " Ateist İş Adamları Derneği'ni" kuralım Tek başıma yemiyor bir el atın Allah rızası için.

  yandaşların korkusu - sofronitsky

  öyle bir korku yaşıyor ki yandaşlar.. akp iktidar olsun da nasıl olursa olsun diyorlar.. akp-mhp'yi destekliyorum diyor olmazsa akp-chp ve hatta o da olmazsa akp-mhp'nin tamamen zıddı akp-hdp olsun diyor.. politik görüşleri sıfır rantları devam etsin de başka dertleri yok..

  - user439201

  Ak Parti den once esamesi okunmayan is adamları simdi ulkeye yon verir oldu.