Mustafa Elitaş: Bakanlığı hiç beklemiyordum

Mustafa Elitaş: Bakanlığı hiç beklemiyordum
Mustafa Elitaş: Bakanlığı hiç beklemiyordum
64'üncü hükümette Ekonomi Bakanlığı görevine getirilen AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, "Hiç beklemiyordum, sürpriz oldu" dedi.

64'üncü hükümette Ekonomi Bakanlığı görevine getirilen AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, yaptığı açıklamada, "Vatana ve millete hayırlı uğurlu olsun" ifadesini kullandı.

Önceki bakan arkadaşının bıraktığı yerden çalışmalara aynen devam edeceklerini vurgulayan Elitaş, "Onun getirdiği bayrağı daha da ileriye taşıyacağız" dedi.

Elitaş, "Bakanlık görevini bekliyor muydunuz?" sorusuna, "Hiç beklemiyordum, sürpriz oldu" yanıtını verdi.

Bakanlık için hiç ‘sinyal' almadığını da kaydeden Elitaş, atanmasından duyduğu mutluluğu belirtti.

MUSTAFA ELİTAŞ KİMDİR VE NERELİDİR?

1957 yılında Kayseri'de doğdu. İlk, Orta ve Lise Öğrenimini Kayseri'de tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü'nden mezun oldu.

Öğrencilik döneminde bir firmada 2 yıl muhasebe ve pazarlama biriminde çalıştı. 1983 yılından 2000 yılına kadar özel bir şirkette genel müdür ve yönetim kurulu başkanlığı yaptı. 2001 yılında kendi işyerini kurdu.

1994 yılında Anavatan Partisi'nden Belediye Başkanlığına aday oldu. Türkiye İhracatlar Meclisi'nde, Elif TV yönetim kurulunda, Mülkiyeler Birliği, Sanayiciler Derneği, Sanayi Odası, Huzur Evi Derneği, KAYSİAD gibi dernek ve kuruluşlarının yönetim kollarında ve üyeliklerinde bulunmuştur. Halen Akdeniz İhracatlar Birliği Başkan Vekili ve Sanayi Odası Meclis Üyesi görevini ifa ediyor.

Mustafa Elitaş evli ve üç çocuk babasıdır.

bigPara.com