Mustafa Koç'tan partilere: Yekten 'hayır' demeyin

Mustafa Koç'tan partilere: Yekten 'hayır' demeyin
Mustafa Koç'tan partilere: Yekten 'hayır' demeyin
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, koalisyon tartışmaları ile ilgili, "Ortak payda Türkiye ise belli ilkeler çerçevesinde anlaşıyor olmaları lazım" diyerek yekten hayır demenin doğru olmadığını söyledi.

RADİKAL - "Ortak payda Türkiye ise koalisyon için anlaşılması gerektiğini" belirten Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, “Düşünebiliyor musunuz 2 ay sonra Türkiye yeniden bir seçim atmosferine girecek. Türkiye bunu kaldıramaz. Kaldırmaması da lazım” dedi.

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç önceki gün Urla’da ‘ Ankara Üniversitesi Mustafa V. Koç Deniz Arkeoloji Merkezi’ni açtı. Vehbi Koç Vakfı, TİNA Türkiye Sualtı Arkeolojisi Vakfı, Urla Belediyesi ile Ankara Üniversitesi Sualtı Arkeolojik ve Uygulama Merkezi’nin (ANKÜSAM) işbirliğiyle hayata geçen merkez, M.Ö. 7 bin yılına kadar uzanan tarihe sahip Liman Tepe’de kara ve su altı kazıları yürütüyor. Bu vesileyle gazetecilere açıklamalar yapan Koç gündemi de değerlendirdi. 
Mustafa Koç, ‘Erken seçim ihtimali görüyor musunuz?’ sorusuna, “ Siyasi partiler anlaşmalı. Ortak payda Türkiye ise belli ilkeler çerçevesinde koalisyon için anlaşıyor olmaları lazım. Açıkçası ben koalisyona yekten hayır demeyi doğru bulmuyorum” yanıtını verdi.

ERKEN SEÇİMİ KALDIRAMAZ

Koç, aralarında Ali Koç’un da olduğu TÜSİAD Yönetim Kurulu üyelerinin Ankara’da parti liderleriyle yaptıkları görüşmelerde “erken seçim olmasın, partiler anlaşsın” mesajının verildiğinin hatırlatılması üzerine de, “Düşünebiliyor musunuz 2 ay sonra Türkiye yeniden bir seçim atmosferine girecek. Türkiye bunu kaldıramaz. Kaldırmaması da lazım” dedi.

DEVLET KUŞU KONMUŞTU AMA...

Mustafa Koç, “Seçim sonrası rahatlama oldu, tüketim canlandı” şeklindeki yorumlarda da “erken” davranıldığını düşünüyor. “Bunları konuşmak için daha çok erken. 2-3 ay beklemek lazım. Çok şükür şimdilik rakamlar iyi. Allah korusun bir belirsizlik olursa...” diyen Koç, dövizin yükselişiyle ilgili olarak da, “Tabii ki dolar bütün para birimlerine karşı yükseldi ancak gelişmekte olan ülkeler içinde parası en çok değer kaybeden ülke de biziz. Unutmayın ki bir varil petrol 40-45 dolar bandında gezerken, Türkiye’nin cari açığında bu durum 10 milyar dolar artı yazdı. Bu çok büyük bir hadise. O kadar büyük bir devlet kuşuydu ki başımıza konan, daha da avantaja çevrilebilirdi diye düşünüyorum. Bunun bütçe açığını kapatmaya daha çok katkısı olurdu. Bütçe açığına müspet etkisi de olurdu. Seçim atmosferi ve konjonktür nedeniyle bu fırsat yeterince değerlendirilemedi. Yine de Türkiye’nin şu andaki makro ekonomik parametreleri sağlıklı görünüyor” dedi. (Hürriyet/Elif Ergu)

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/138254813825481

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  TAVSİYELER KURULUMLARI ETKİLEYEBİLİR Mİ? - Sebodil

  TAVSİYELER Mİ DAHA ETKİLİDİR? KURULUMLAR MI DAHA ETKİLİDİR? Yanlış, yetersiz, verimsiz , anlamadan ezber ve taklit temelli, hafızıya aşırı yük bindirerek zihinsel becerileri körelten ve kopya çekme alışkanlığı oluşturup değerleri körelten, bilimsel düşünme disiplininin farkındalığını oluşturamayan, bellek dahil tüm zihinsel becerileri çökerten, yaratıcı ve üretken düşünebilme yetkinliği kazandıramayan öğretim sisteminin oluşturduğu zihinsel yapıların yetersizliklerini tavsiyelerle aşmak mümkün değildir. Çare , zihinsel becerilerin işletilmesini sıfır hata düzeyine çıkarabilecek öğretim sisteminin yapılandırılmasını sağlamaktır.Ülkemiz bunu yapacak potansiyele sahiptir.Öğretim metodlarına ve modellerine marka benzeri yasal güvence sağlanması öğretim sistemini yeniden yapılandırma için gerekli gücü oluşturabilir.Ayrıca yarışmalar ve ödüller de faydalı olabilir. Öğretim sistemini zihinsel becerilerin sıfır hata düzeyinde işletilmesi temelinde yeniden yapılandırmak, bireylerin, kurumların, milletin , tüm insanlığın, devletlerin ve sermayenin yararınadır. ZOR DEĞİLDİR. ÇOK ZAMAN ALMAZ.