'Müşterileri dikkate alıp zam yapmadık'

'Müşterileri dikkate alıp zam yapmadık'
'Müşterileri dikkate alıp zam yapmadık'

Genel Müdür İbrahim Aybar, yeni Megane?nin ÖTV indirimi uygulamasına yetişeceğini belirtti.

Aybar, Renault'nun kur ve enflasyon farkını fiyatlarına yansıtmadığını belirtip, 'Biz özellikle müşterimizin hassasiyetini dikkate aldık' dedi

İSTANBUL - Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, Renault’un özellikle müşterilerin hassasiyetini de dikkate alarak fiyatlarını artırmadığını belirterek, “Bizim kendi dengelerimiz buna izin verdiği için özellikle müşterilerimizi bu noktada merkezde tuttuğumuzu göstermek adına bunu yaptık” dedi. 

‘Sektör stoksuz değil’

ÖTV indirimi sonrası bütün tarafların bu fırsatı değerlendirme yoluna gittiğini, vatandaşların ertelenmiş veya ileride olabilecek talebi yerine getirmeye yöneldiğini anlatan Aybar, satış kanallarında da hareketlilik başladığını hatırlattı. Araçlar satıldıkça yerine konacak yenileri için üretim hatlarına talimatlar gitmeye başladığını, dolayısıyla üretim hatlarında işçilerin bir kısmının işbaşı yaparak yeniden yoğun üretim faaliyetine girdiklerini anımsatan Aybar, yapılan ölçümlere göre yan sanayi siparişlerinin önemli miktarda arttığını, mart ayının ikinci yarısının, ilk yarısından beş kat daha fazla satış getirdiğini anlattı. Aybar, şöyle devam etti: “Geçtiğimiz hafta sonu yapılan sektördeki genel taramada, 95 bine yakın stok  çıktı, stok var. Stoklar bu seviyeye 151 binden düştü. Demek ki sektör stoksuz değil, hiçbir zaman da stoksuz olması beklenemez.”
 Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, önümüzdeki günlerde Türkiye pazarına sunacakları yeni Megane’nın ÖTV indirimi uygulamasına yetişeceğini belirtti. Aracın fiyat çalışması devam ediyor. (aa)