Müteahhitler 'yalı' dedi

Müteahhitler 'yalı' dedi
Müteahhitler 'yalı' dedi
Ekonomist dergisinin eki Mortgage Market'in yaptığı araştırmaya göre konut sektörünün patronlarının ikamet tercihleri belli oldu. Sektör yalıdan vazgeçmiyor.

Ekonomist dergisinin aylık eki Mortgage Market inşaat sektörüne yön veren 54 ismin konut ve semt tercihlerini belirledi. Araştırmada kendi projelerinde oturanlar kadar, çok sevdikleri için rakip projelerden ev alanlar da var. Öte yandan yalılar da sektörün gözdelerinden. Mortgage Market’in araştırmasına göre 35 yıllık Yeşilköylü Ahmet Nazif Zorlu 2013’ten itibaren semtinden ayrılacak. Ali Ağaoğlu ise sakin olduğu için yalıyı tercih ediyor.
İş dünyasının konut tercihleri belli oldu. Sektörün popüler isimlerinden Ali Ağaoğlu, İstanbul Vaniköy’deki 1000 metrekarelik yalısında oturuyor. Ağaoğlu müstakil olduğu için burayı tercih ettiğini söylüyor. Enka Onursal Başkanı Şarık Tara ise 1970’lerden bu yana oturduğu Bebek Ayşe Sultan Korusu’ndaki konutunu, eniştesi, ortağı merhum Sadi Gülçelik ile birlikte yapmış. 10 yıl önce söz konusu daireyi kızı Leyla Tara Suyabatmaz’a bırakan Tara aynı koruda üç katlı başka bir villada oturuyor. 35 yıllık Yeşilköylü, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu ise, 2013’te yapımı tamamlanacak Zorlu Center’a taşınacak. Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı ise AVM ve lüks konut yapımı ile gayrimenkul sahasında önemli bir oyuncu haline geldi. Eczacıbaşı, 1989’dan bu yana Yeniköy’deki 4250 metrekare alandaki yalısında oturuyor.

Sahiller çok gözde

Krea İcra Kurulu Başkanı Hakan Kodal, bir buçuk yıldır kendi projeleri olan İstinye L’itz Rezidans’ta oturuyor. İstinye Koyu manzaralı dairesinin büyüklüğü 180 metrekare. Eroğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu ise 20 yıldır Floryalı. Yedi kardeşi ve aileleri ile birlikte komşuluk ilişkilerini de yaşadıkları için Florya’dan kopamadıklarını söylüyor.

bigPara.com