Naturem, 'yağ'da tüketiciye inecek

Sıvı yağ pazarında yüzde 40'lık pazar payı olan Naturem ile gıda sektöründe yaklaşık 60 yıllık geçmişi olan Zincir Limited dev bir işbirliğine gitti.

ANTALYA - Sıvı yağ pazarında yüzde 40'lık pazar payı olan Naturem ile gıda sektöründe yaklaşık 60 yıllık geçmişi olan Zincir Limited dev bir işbirliğine gitti. Bugüne kadar markasız toptan yağ satışı yapan Naturem artık ürünleri bu marka ile üretecek, Türkiye'de yaklaşık 6 bin marketin raflarına Zincir Grubu taşıyacak.
İç piyasaya toptan satış yapan Naturem, dış pazarlarda ise başta Irak olmak üzere, Almanya, Kıbrıs, Malta ve Cezayir'e ihracat gerçekleştiriyor. Hedef pazar olarak zeytinyağını hiç tanımayan ABD, Çin ve Japonya'yı seçtiklerini söyleyen Naturem Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Savaş, "ABD'de bir temsilcimiz şu anda tüm ABD'yi dolaşıyor. Hedefimiz rakiplerimizin girmediği bu dev pazarlar" dedi. Grubun sadece yağla ilgili cirosu 120 trilyon lira, catering cirosu ise 150 trilyon lira seviyesinde.
Ortadoğu'ya yönelecek
Grubun catering hizmeti ve zeytinyağı üretimi dışında Mersin'de Ortadoğu ve Balkanlar'ın en büyük uçucu yağ fabrikası, reçel, bal gibi kahvaltılık ürünler ve temizlik ürünleri bulunuyor. Zincir genel koordinatörü Barış Tartar ise Zincir Grubu'na ilişkin şu bilgiyi verdi: "Türkiye'de
4 bini aşkın ürünü 650 satış notkasına ulaştırıyoruz. Bu yıl Hollanda'ya da bayilik verdik. Bu sayede 660 ürünü ihraç ediyoruz. Almanya'daki şirketimiz ise kuruluş aşamasında. Ortadoğu ve Türk cumhuriyetleri pazarı konusunda da çalışıyoruz."