Nemalar yüzde 3.1 zamlı

Zorunlu Tasarruf hesaplarının tasfiyesinde sona yaklaşılıyor. Nemada altıncı taksit ödemeleri, yarından itibaren başlıyor. Ödemeler daha önce olduğu gibi Ziraat Bankası şubelerince yapılacak.

ANKARA - Zorunlu Tasarruf hesaplarının tasfiyesinde sona yaklaşılıyor. Nemada altıncı taksit ödemeleri, yarından itibaren başlıyor. Ödemeler daha önce olduğu gibi Ziraat Bankası şubelerince yapılacak. Alınacak nema tutarı, yasada öngörülen enflasyon artı yıllık yüzde 5 pay hesabı ile önceki taksite göre yüzde 3.1 zamlanacağı hesaplanıyor. Bu hesaba göre, altıncı taksitte, bir önceki taksitte 1 milyar lira nema alan hak sahipleri yaklaşık 1 milyar 31 milyon, 500 milyon lira alan hak sahipleri yaklaşık 515 milyon 500 bin lira alacak. Bireysel olarak başvurarak nemalarını almak isteyenler, tasarruf teİşvik hesap numaralarının son hanelerinde yer alan rakamlara göre belirlenen takvim içerisinde başvuruda bulunabilecek.
Kim ne zaman alacak?
Başvurularda hak sahiplerinden tasarruf teşvik hesap numarası ile nüfus cüzdanı fotokopisi isteniyor. Yarın hesap numarası son hanesi 9 olan hak sahipleri nemalarını alacak, diğer ödemelerin takvimi ise son rakama göre şöyle: '8 olan 9 Haziran, 7 olan: 10 Haziran, 6 olan 13 Haziran, 5 olan 14 Haziran, 4 olan 15 Haziran, 3 olan 16 Haziran, 2 olan: 17 Haziran, 1 olan 20 Haziran.'