Nescafe'nın tadı kaçtı

Nescafe'nın tadı kaçtı
Nescafe'nın tadı kaçtı
Dünyanın en büyük gıda üreticisi Nestle 3. çeyrek rakamlarını açıkladı. Açıklanan rakama göre Nestle'nin 2012 3. mali çeyreğinde satışları yüzde 10 düştü.

Dünyanın en büyük gıda üreticisi Neste 3. çeyrek rakamlarını açıkladı. Açıklanan rakama göre Nestle’nin 2012 3. mali çeyreğinde satışları yüzde 10 düştü. Uzmanlara göre gelişmekte olan gıda pazarlarında büyüme oranı yüzde 11.7 olurken gelişmiş pazarlardaki büyümenin yüzde 2.4 olması Nescafe’nin üreticisi Nestle’nin satışı adına olumsuz bir gelişme olarak değerlendirildi. Bugün açıklanan satış oranından 6 ay önce Nestle’nin satışları yüzde 12 artmıştı. Açıklanan mali çeyrek raporundan sonra Nestle’nin Zürih borsasında işlem gören hisseleri yüzde 2 düşerek 66.21 dolara geriledi.

Yıl sonunu bekleyin Nestle’nin CEO’su Paul Bulcke konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Satışlarımız düşmesine rağmen büyümeye devam ediyoruz. Hammadde fiyatlarının pahalılığı göz önüne alındığı zaman iyi bir gelişme kaydediyoruz” dedi. Bulcke şirketin tam anlamı ile değerlendirilmesi için yıl sonunun beklenmesi gerektiğini de söyledi. ( EKONOMİ SERVİSİ)

bigPara.com

  ETİKETLER:

  ekonomi

  ,

  Bugün

  ,

  gıda

  ,

  CEO

  ,

  zaman