Net, Milas'la büyüyecek

Net Holding, turizm sektöründeki 30. yılına bugüne kadarki işlerinin en büyüğü, 'Net-Milas Gayrimenkul ve Turizm Geliştirme Projesi'yle girdi.

İSTANBUL - Net Holding, turizm sektöründeki 30. yılına bugüne kadarki işlerinin en büyüğü, 'Net-Milas Gayrimenkul ve Turizm Geliştirme Projesi'yle girdi.
Tamamlandığında sadece Türkiye'deki değil, aynı zamanda dünyadaki en büyük turizm ve gayrimenkul yatırımlarından birisi olacak proje hakkında bilgi, grubun 30'uncu yaş günü kutlamasında verildi. Bodrum-Milas Havaalanı'na 5 kilometre uzaklıkta bulunan, toplam 9 bin 500 dönüm büyüklüğünde bir arazi üzerine kurulacak olan Net Milas'ta, 18 delikli golf pisti, dört otel, emekli konutları, devremülkler, villalar, apart oteller, alışveriş merkezleri ve spor tesisleri bulunacak.
Alternatif yaşam beldesi
Net Holding Yönetim Kurulu Başkanı Besim Tibuk, "Bodrum'u alternatif bir yaşam beldesine dönüştürmek amacıyla sürdürdüğümüz projemiz kapsamında bu projemiz, yabancı kuruluşlarla yaptığımız işbirlikleri çerçevesinde değerlendiriliyor" dedi.
Merit'le atağa kalkıyor
Ana faaliyet alanı olan turistik alışveriş, turistik hizmetler ve otel işletmeciliğinin yanı sıra sahip olduğu gayrimenkulleri değerlendiren gayrimenkul geliştirme şirketlerini bünyesinde bulunduran Net Holding'in 30'uncu kuruluş yıldönümüne katılan KKTC Başbakanı Ferdi Sabit Soyer de adada gerçekleştirilen yatırımlar nedeniyle Besim Tibuk'a plaket verdi.
Net Holding'in 2006 yılı hedefleri arasında, uluslararası kuruluşlarla yeni yatırım projelerine imza atmak, Merit International otel zincirini yurtiçinde ve yurtdışında daha verimli hale getirmek ve İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) işlem görecek şirketlere halen halka açık olan Merit Turizm'i de ilave etmek de yer alıyor.