NetJets Europe Türk müşteri sayısını artıracak

NetJets Europe Türk müşteri sayısını artıracak
NetJets Europe Türk müşteri sayısını artıracak

NetJets, Türkiye?de uçuşlarının yüzde 80?ini Atatürk Havalimanı?ndan gerçekleştiriyor.

2008'de Türkiye'ye ve Türkiye'den 780'den fazla uçuş gerçekleştiren NetJets Europe'un COO'su Graeme Weston, 'Özel havacılık, artık lüks değil ihtiyaç' dedi

İSTANBUL - Dünyanın en büyük ticari havacılık şirketlerinden NetJets, Türkiye pazarındaki satış operasyonlarına ve yatırımlarına daha fazla odaklanmayı planlıyor. 
NetJets Europe’nin 2008 yılında Türkiye’ye ve Türkiye’den 780’den fazla uçuş gerçekleştirdiğini belirten NetJets Europe’un COO’su Graeme Weston, 2008’de İstanbul Atatürk Havaalanı’nın şirketin Türkiye’de en çok uçuş yaptığı havaalanı olduğunu ve toplam uçuşların yüzde 80’inden fazlasının buradan gerçekleştiğini söyledi.
Sadece 2008 yılında, İstanbul’a ve İstanbul’dan toplam 437 uçuş gerçekleştirdiklerini belirten Weston, dünya çapında 8 bin müşterileri olduğunu ve 800 uçağa sahip olduklarını hatırlattı.
Her iki dakikada bir uçaklarının havalandığını belirten Weston, “Neden Türkiye’ye geliyoruz? Çünkü, Türkiye’ye güveniyoruz. Coğrafi ve kültürel açıdan çok önemli. Burada belli bir müşteri bazımız var. 18 ayda yüzde 20’lik bir artış sağladık. Şu an için 5 Türk müşterimiz var. Bunun yanı sıra Türkiye’de iş yapan iş adamları ve şirketler de müşterilerimiz arasında. Hedefimiz Türk müşterilerimizin sayısını 1.5 yılda 100’e çıkarmak” dedi.
Özel havacılık sektörünün önceleri yalnızca zenginlere hitap eden bir sektör olarak görüldüğünü anlatan Weston, “Zamanla maliyetlerin düşmesi ve daha da önemlisi kullanışlı ticari jet hizmeti modelinin ortaya çıkmasıyla lüks olmaktan çıkarak bir ihtiyaç haline geldi” dedi. . 

Filo yaş ortalaması 2.5-3
Netjets’in filosunda bulunan uçakların yaşı ortalama 2.5-3 yıl. Krizden business ve first class sınıfların etkilendiğini ve yüzde 30-40 düşüş yaşadıklarını açıklayan Wetson, buna karşın siparişlerde azalma olmadığını, toplam uçuş saatinde yüzde 12 azalma olduğunu sözlerine ekledi. NetJets Europe’un Türkiye’deki operasyonunu güçlendirmek amacıyla Türkiye’den Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak Isabel Cutujian’ı atadı. (Radikal)