New York'ta Türk cinneti

New York'ta Türk cinneti
New York'ta Türk cinneti

Karadağ eski karısının cesediyle bindiği arabada intihara kalkıştı.

NEW YORK - ABD , New York’ta cinnet getiren Türk işadamı Muhammet Karadağ, kendisini aldattığını iddia ettiği eski karısını yatak odasında öldürdükten sonra benzin dökerek evi ateşe verdi, sonra da ilaç içerek intihara kalkıştı. Battaniyeye sardığı eski karısı Gülçin Karadağ’ın cesediyle arabasına binip evinden yaklaşık 25 km. uzaklıktaki Sore Thumb Beach adlı plaja giden Karadağ, burada aşırı dozda ilaç alarak intihar etti. Polislerin, arabanın içinde karısının cesediyle birlikte kendinden geçmiş halde bulduğu 50 yaşındaki Karadağ’ın durumu ciddi.
Öldürülen 48 yaşındaki Gülçin Karadağ, ABD’de ‘Gail’ adını kullanıyor ve zaman zaman eski kocası Muhammet Karadağ’la çalışıyordu. Karadağ, cinayeti işledikten hemen sonra yakınlarna yazdığı mail’de karısını kendisini gözlerinin önünde aldattığı için öldürdüğünü ve kendisinin de intihar edeceğini yazmış.
Komşuları çiftin uzun süredir hayattan umut kesmiş halde yaşadıklarını belirterek, “Bu yaz bahçelerindeki havuzun örtüsünü bile kaldırmadılar, havuza ait eşyaları komşulara dağıttılar, bahçeye ve çiçeklere bakmıyorlardı. Her şeyi boşvermişlerdi” diyor. Olayı soruşturan dedektiflerden Gerard Pelkofsky de basın mensuplarına, yatak odasında bir vahşet yaşandığına dair çok sayıda delil bulunduğunu söyledi. (dha, anka, NY Post)


    ETİKETLER:

    ABD

    ,

    Benzin