Neyir de zincir mağaza atağında

Neyir Tekstil, 'ürün yelpazesini genişleterek kendi mağaza zincirini kurma' hedefine Nişantaşı'nda açtığı mağazayla koşuyor.
1953'te kurulan üç yıl önce yeni sahipleri Refik Aksoy ve Faruk Ülker ile büyüme hamlesine giren Neyir...

İSTANBUL - Neyir Tekstil, 'ürün yelpazesini genişleterek kendi mağaza zincirini kurma' hedefine Nişantaşı'nda açtığı mağazayla koşuyor.
1953'te kurulan üç yıl önce yeni sahipleri Refik Aksoy ve Faruk Ülker ile büyüme hamlesine giren Neyir, üçüncü mağazasını Nişantaşı'nda açtı. Açılışa, tekstil ve hazırgiyim sektöründe yer alan pek çok firma sahibinin yanı sıra İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Süleyman Orakçıoğlu da katıldı.
Neyir Tekstil ortaklarından Refik Aksoy, yurtiçi ve yurtdışında yaklaşık 500 farklı mağazada satılan ürünlerinin artık kendi isimleriyle kuracakları mağazalarda da satılacağını belirtti. Aksoy, "İzmit ve Gaziosmanpaşa'dan sonra bu açtığımız üçüncü mağaza, büyük alışveriş merkezleri ve hareketli caddelerde de mağaza açma planlarımız var, görüşmelerimiz devam ediyor" diye konuştu.
2007 hedeflerinin başında mağaza sayısını 13'e çıkarmak olduğunu vurgulayan Aksoy, "Erkek giyim konusunda kendimizi kanıtladık, önümüzdeki yıldan itibaren kadın giyiminde de olacağız" dedi.