Nişantaşı Üniversitesi ile İlancılık Reklam Ajansı arasında işbirliği

Nişantaşı Üniversitesi ile İlancılık Reklam Ajansı arasında işbirliği
Nişantaşı Üniversitesi ile İlancılık Reklam Ajansı arasında işbirliği
Nişantaşı Üniversitesi, reklam sektöründe faaliyet gösteren İlancılık Reklam Ajansı ile bir protokol imzaladı.

İmzalanan protokol çerçevesinde Nişantaşı Üniversitesi’nde okuyan Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Yeni Medya , Gazetecilik, Radyo Televizyon ve Sinema , Grafik Tasarımı ve İletişim Tasarımı öğrencileri stajlarını İlancılık Reklam Ajansı bünyesinde yapabilecekler. Bu bölümlerin eğitim içerikleri Nişantaşı Üniversitesi ve İlancılık Reklam Ajansı ile birlikte hazırlanacak. Ayrıca Ajans, ders programları ve programların içerikleri hakkında görüş bildirebilecek.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Nişantaşı Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Levent Uysal, üniversite olarak akademi ve özel sektör işbirliğine çok önem verdiklerini ifade etti. Rektör Prof. Dr. Kerem Alkin ise, İlancılık Reklam Ajansı’nın sektörde öncü firmalardan biri olduğunu, imzalanan protokol çerçevesinde öğrencilerin iletişim sektörünü yakından tanımaları ve teorik alt yapılarını pratik uygulamalarla birleştirebilme imkanı yakalayacakları için çok mutlu olduğunu dile getirdi.

İlancılık Reklam Ajansı Eş Başkanı Ender Merter, akademi-özel sektör işbirliği açısından imzalanan protokolün önemine değinerek, kendilerinin reklam alanındaki tecrübelerini, üniversiteye taşıyacak olmalarından dolayı mutlu olduğunu kaydetti. İlancılık Reklam Ajansı Genel Koordinatörü Yakup Barouh ise, öğrencilerle birlikte olmaktan her zaman heyecan duyduğunu, 100 yıllık geçmişe sahip olan bir firma olarak reklamcılığın farklı alanlarında sahip oldukları deneyimleri paylaşacak olmaktan mutluluk duyduklarını ve bu işbirliğinin her iki tarafa da katkı sağlayacağını belirtti.

bigPara.com