Nissan Türkiye'den araçlarını çağırıyor

Nissan Türkiye'den araçlarını çağırıyor
Nissan Türkiye'den araçlarını çağırıyor
Nissan, Türkiye'de 88 adet Juke'un "durum tespiti ve gerekirse iyileştirme çalışması" için geri çağırıldığını açıkladı

Nissan Motors Limited'den yapılan açıklama şöyle: " Dünya çapında Juke & Micra & Serena, Patrol ve Tiida modellerinde ekstrem şartlarda yakıt kütüğü ile kütüğün üzerinde bulunan basınç sensörü arasından yakıt sızıntısı meydana gelme ihtimali vardır.

Ancak, muhtemel sızıntı bölgesinde herhangi bir ısı kaynağı olmadığından sızan yakıtın alevlenme ihtimali kesinlikle yoktur.

Bahsi geçen bu ihtimalinin önüne geçilmesi için ülkemizde "bu durumdan etkilenebileceği düşünülen" 88 adet Nissan Juke araç, "ilgili durum tespiti ve gerekirse iyileştirme çalışması" yapılması için Nissan servislerine davet edilecektir. İlgili tarih aralıkları müşterilerimize ayrıca bildirilecektir.

Türkiye 'de 88 Nissan Juke dışında bu durumdan etkilenen herhangi bir Nissan modeli bulunmamaktadır. Daha önce verilen '78 Micra, 10 Juke' bilgisinde, kerhen hata söz konusudur. Tüm dünya'da bu konu ile ilgili olarak şu ana dek haber alınmış herhangi bir sorun, şikayet bulunmamaktadır. Söz konusu araçlarla ilgili iyileştirme yapılması gerekirse, yetkili servislerimizde yaklaşık 1 saatlik çalışma ile hizmet verilebilecektir."

Nissan, doğrudan püskürtmeli motordaki yakıt manifoldunda bulunan mekanik sorun nedeniyle dünya genelinde yaklaşık 250 bin aracını geri çağırılacağını açıklamıştı.

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Türkiye

  ,

  haber

  ,

  Tarih

  ,

  yakıt

  ,

  açıklama

  ,

  hizmet