Nortel Networks Netaş'ın gündeminde Türkiye var

Nortel Networks Netaş, telekomünikasyon sektöründe değişimler yılı olarak gördüğü 2005'te faaliyetlerini Türkiye'de yoğunlaştırma kararı aldı. Nortel Networks Netaş Genel Müdürü Müjdat Altay...

İSTANBUL - Nortel Networks Netaş, telekomünikasyon sektöründe değişimler yılı olarak gördüğü 2005'te faaliyetlerini Türkiye'de yoğunlaştırma kararı aldı. Nortel Networks Netaş Genel Müdürü Müjdat Altay, geçen yıl telekomünikasyon sektöründe serbestleşme sürecinin başlamasını takiben yeni oyunculara lisans verildiğini anımsatarak, "Ancak, yatırımlar sektörün beklediği düzeyde gerçekleşmedi. Bu geçici durumun ardından pazarın önümüzdeki yıllarda büyüyeceğini ve dikkatle izlenmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.
2005'i telekomünikasyon sektöründe 'değişimler' yılı olarak gördüğünü dile getiren Altay, bu yıl özelleştirme sürecinin tamamlanacağını, abonelere sunulacak katma değerli hizmetlerin artacağını söyledi. Altay, "Serbestleşme ve özelleştirmenin etkilerinin pazara yansımasını asıl 2006'da göreceğiz" diye konuştu.
Türkiye'ye AB üyeliği görüşmeleri için tarih verilmesinin, telekom sektöründe de serbestleşme sürecine ivme kazandıracağını vurgulayan Altay, şöyle devam etti: "Türk Telekom pazarı AB'ye uyumlu hale getirilmeye çalışılacak. Yabancı yatırımcılar da tereddütlerinden kurtulup yatırımlarını artıracak."