Oda başkanlarından gazetecilere çirkin sözler

Oda başkanlarından gazetecilere çirkin sözler
Oda başkanlarından gazetecilere çirkin sözler
TOBB'un dün yapılan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasından hemen önce, gazeteciler için ayrılan yere oturan bazı oda başkanları ile gazeteciler arasında 'yer tartışması' yaşandı. Menemen Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Yılmaz Güral'ın "Oturduğunuz yerlerin parasını biz verdik" sözleri sonrası gazeteciler salonu terk etti.

RADİKAL- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Başbakan Davutoğlu'nun da konuşmacı olduğu “8. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şûrası”nda gazeteciler ile bazı katılımcılar arasında tartışma yaşandı. Hürriyet 'te yer alan habere göre birçok gazete , televizyon ve ajans muhabiri, basına ayrılan yerlere oturdu. Ancak,  Menemen Ticaret Odası Başkanı Yılmaz Güral ve Aksaray Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş’ın gazetecilere yönelik sözleri tartışmalara yol açtı.

İkili, gazetecilerin kendilerine ait yerlere oturduğunu iddia etti. Bu sırada koruma görevlilerinden biri duruma müdahale etti ve Koçaş’a yönelik, söz konusu yerin gazetecilere ayrılı olduğunu söyledi.

'OTURDUĞUNUZ YERLERİN PARASIN VERDİK'

Gerilimin devam ettiği süreçte, Yılmaz Güral gazetecilere dönerek “Oturduğunuz yerlerin parasını biz verdik” sözleri tepkiye yol açtı. Gazeteciler salonu terk ederken, TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz, yaşananlardan dolayı gazetecilerden özür diledi.

bigPara.com