Ödüllü müzik sitesi Fizy kapatıldı

Ödüllü müzik sitesi Fizy kapatıldı
Ödüllü müzik sitesi Fizy kapatıldı
Popüler müzik dinleme servislerinden Fizy'ye erişim kapatıldı.

Kullanıcıların şarkıları indirmeden sadece ismini yazarak bulup dinlediği bir nevi şarkı kütüphanesi görevi gören fizy artık Türkiye 'de yasak. Eylül ayında Youtube'un en büyük rakiplerinden video paylaşım sitesi Vimeo'ya erişim engellemesinden sonra fizy de yasaklı siteler listesine girmiş bulunuyor.

MÜYAP telif haklarını gerekçe göstererek mahkemeye başvurdu. Alınan bilgiye göre fizy.com‘a erişim TC Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığının 17.12.2010 tarih ve 2010/93 sayılı kararı gereği Basın Muhalefet Kanununa aykırı yayınlar yaptığı gerekçesiyle engellendi.

Müyap’ın hangi sanatçıların hangi eserleri için başvuruda bulunduğu bilgisi ise henüz yok. fizy.com'un tüm dünyada günde ortalama 600 bin'in üzerinde ziyaretçisi bulunuyor. fizy'nin en önemli özelliği bir Türk markası olması ve başkalarının aksine yurtdışında değil Türkiye'de servis vermeye devam etmesi. Detayları tam bilinmemekle Google fizy'yi satın almak istemiş ama firma tarafından reddedilmişti.

Fizy'nin erişiminde yaklaşık 75 milyar mp3 olmasının yanı sıra 30 dilde hizmet verebildiği için artık dünya çapında bir Türk markası olarak tanınıyor. (PC Extra)

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Google

  ,

  Türkiye

  ,

  Beyoğlu

  ,

  fizy