Öger, Atlasjet hisselerini sattı

Avrupa'dan Türkiye'ye geçen yıl 1 milyon 350 bin turist getiren Öger Grup, Atlasjet'teki yüzde 45 hissesini ETS Tur'a sattı. Hisse devri sonrasında şirkette Murat ve Mehmet Ersoy yüzde 45, ETS Grup yüzde 45, Tuncay Doğaner de yüzde 10 pay sahibi oldu.

İSTANBUL - Avrupa'dan Türkiye'ye geçen yıl 1 milyon 350 bin turist getiren Öger Grup, Atlasjet'teki yüzde 45 hissesini ETS Tur'a sattı. Hisse devri sonrasında şirkette Murat ve Mehmet Ersoy yüzde 45, ETS Grup yüzde 45, Tuncay Doğaner de yüzde 10 pay sahibi oldu. Bu satışta Öger'in, Atlasjet dışında çok sayıda havayolu şirketiyle çalışmasının, bunun da 'etik' olmadığını düşünmesinin etkili olduğu belirtildi.
2005'i 855 milyon avro ciro ile kapatan Öger Grup Yönetim Kurulu Başkanı Vural Öger şunları söyledi: "Yılda 1.4 milyon yolcu taşıyan tur operatörü olarak dokuz havayolu şirketiyle çalışıyoruz. Çalıştığımız tüm havayolu şirketlerine eşit uzaklıkta durmak bizim için stratejik bir önem kazanıyor. Bundan sonra da, Atlasjet Havayolları önemli bir müşterisi olarak diğer havayolu şirketleriyle birlikte Atlasjet'le olan çalışmalarımıza devam edeceğiz."
Atlasjet Havayolları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve üst yöneticisi Tuncay Doğaner de yeni dönemde iç ve dış hatlarda tarifeli sefer sayısını yüzde 80'e çıkarmayı orta vadede tarifesiz uçak taşımacılığından çıkmayı planladıklarını açıkladı. 2001 yılında Öger Grubu tarafından kurulan Atlasjet Havacılık A.Ş. daha sonraki yıllarda ETS Grubu ile işbirliğine gitti. Bu işbirliğinin ardından 2004 yılında iç hatlarda tarifeli uçuş düzenleme ruhsatını alan havayolu şirket, şu anda 17 uçak ve 3 bin koltuk kapasitesiyle sektörde faaliyet gösteriyor.