Oger: Tek işçi çıkarmayacağız

Türk Telekom'un özelleştirilmesi ihalesinde, yüksek teklifi veren Oger Telecom'un Genel Müdürü Paul Doany, Türk Telekom çalışanlarının endişesini giderdi.

BEYRUT/İSTANBUL - Türk Telekom'un özelleştirilmesi ihalesinde, yüksek teklifi veren Oger Telecom'un Genel Müdürü Paul Doany, Türk Telekom çalışanlarının endişesini giderdi. Lübnan'da yayımlanan Daily Star'a konuşan Doany, devir sonrası Türk Telekom çalışanlarının sayısını azaltma gibi bir niyetlerinin olmadığını söyledi. Türk Telekom'da 19 milyon aboneye hizmet veren 55 bin çalışan olduğuna işaret eden Doany, "Bu büyüklükteki bir sektör için çalışan insan sayısı, diğerlerine göre iyi. Pakistan'da 4 milyon sabit ve mobil hat hizmeti veren şirkette 65 bin kişi çalışıyor" dedi.
Doany, Türk Telekom çalışanlarının eğitileceğini ve Türk pazarını en son teknolojilerle tanıştıracağını belirtti. Doany ayrıca, Türk Telekom'un 19 milyon sabit ve mobil hattı bulunduğunu, yıllık gelirinin 1 milyar dolar olduğunu anlatırken, "Önümüzdeki dönemde, özellikle mobil markette büyüme bekliyoruz" diye konuştu. Doany, Türk Telekom'la, Oger Telecom'un Güney Afrika, Romanya ve Portekiz ile dört ülkede 27 milyon sabit ve mobil hattı idare edeceğini sözlerine ekledi.
'Kararlılığımız sürüyor'
Paul Doany yaptığı yazılı açıklamada ise ihalenin açık artırma sürecinde gösterdikleri başarılı performansın şirketin geleceğine yatırım yapma konusundaki kararlılıklarını ifade ettiklerini belirterek şunları söyledi:
"Kararlılığımızın bir diğer göstergesi de diğer teklif sahiplerinin ilk tekliflerinin çok üzerinde olan 5.6 milyar dolarlık başlangıç teklifimizdir. Oger teklif vermeseydi, açık artırma 4.2 milyar dolarlık ikinci teklifle üçüncü teklif arasında gerçekleşecek, muhtemelen, Oger'in 5.6 milyar dolarlık ilk teklifine dahi ulaşılamayacaktı. Taksitli ödeme seçeneğinin, açık artırmada yüksek fiyat verilebilmesinde önemli rol oynadığına inanıyoruz."