Öger: Türk turizmi iyi yolda

Öger Tur Yönetim Kurulu Başkanı Vural Öger, "Türk turizmi, Avrupa'da şampiyonlar liginde oynuyor" dedi. Avrupa'nın en iyi otellerinin Türkiye'de bulunduğunu ifade eden Öger, "Türk turizmi, Avrupa'da şampiyonlar liginde oynuyor.

ANTALYA - Öger Tur Yönetim Kurulu Başkanı Vural Öger, "Türk turizmi, Avrupa'da şampiyonlar liginde oynuyor" dedi. Avrupa'nın en iyi otellerinin Türkiye'de bulunduğunu ifade eden Öger, "Türk turizmi, Avrupa'da şampiyonlar liginde oynuyor. Bu seviyeye kolay gelmedik. Mutlaka bu duruma gelirken birtakım hatalar, yanlışlar oldu. Her şeye rağmen başarımız, tüm dünyayı kıskandırmaktadır" diye konuştu.
Antalya'nın çarpık kentleşmesine bir an önce çekidüzen verilmesi gerektiğine işaret eden Öger, şöyle konuştu: "Havaalanından Beldibi'ne gelinceye kadar çok katlı binalar ve çarpık bir kentleşmeyle karşılaşıyoruz. Bu, Antalya ve bölge için büyük tehlike arz ediyor. İspanyolların, turizmin ülkeye girdiği ilk yıllarda yaptığı hataya düşmemek gerekiyor. Çok katlı binanın en üstünde oturmak modernlik değildir. En kısa sürede bu işe bir çare bulunmalıdır. Aksi takdirde bu konu Türk turizmine zarar verir." Bu arada Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Anadolu'nun her yerinde bir turizm ve kültüre dönüş hareketi gördüğünü belirterek, "Turizmin iyi bir yatırım olduğu, önemli bir istihdam kaynağı olduğu fark edilmiş durumda" dedi.