Öğretmenin dizüstüne sürpriz KDV

Tüm öğretmenlere yönelik başlatılan dizüstü bilgisayar kampanyasında KDV indirimi sağlanamaması nedeniyle, fiyatlarda artış oldu. Öğretmenler, peşin ödemede Toshiba marka dizüstü bilgisayarı 1.062, Sentim, Data Teknik ve Casper konsorsiyumunun satacağı bilgisayarları ise 866 dolara alabilecek.

ANKARA - Tüm öğretmenlere yönelik başlatılan dizüstü bilgisayar kampanyasında KDV indirimi sağlanamaması nedeniyle, fiyatlarda artış oldu. Öğretmenler, peşin ödemede Toshiba marka dizüstü bilgisayarı 1.062, Sentim, Data Teknik ve Casper konsorsiyumunun satacağı bilgisayarları ise 866 dolara alabilecek.
Vakıfbank, bilgisayarları taksitle almak isteyenlere 12 ve 48 ay vadeli kredi olanağı sağlayacak. Kampanya 1 Nisan-1 Ekim tarihleri arasında geçerli olacak. Milli Eğitim Bakanlığı'nın emekliler de dahil olmak üzere tüm öğretmenlerin yanı sıra üniversitelerdeki tüm öğretim görevlileri ve özel eğitim kurumlarındaki öğretmenleri de kapsayan dizüstü bilgisayar kampanyasında ihaleyi kazanan firmalarla kredi kullandıracak olan Vakıfbank arasında sözleşme imzalandı.