Olimpiyat gibi 60. yaş kutlaması

Garanti Bankası'nın, 60. kuruluş yıldönümü, 24 Haziran Cumartesi günü Atatürk Olimpiyat Stadı'nda kutlandı. Kutlamaya bankanın Çin, Hollanda, Kıbrıs, Lüksemburg, Malta, Romanya, Rusya ve Türkiye'den gelen 12 bin çalışanı katıldı.

İSTANBUL - Garanti Bankası'nın, 60. kuruluş yıldönümü, 24 Haziran Cumartesi günü Atatürk Olimpiyat Stadı'nda kutlandı. Kutlamaya bankanın Çin, Hollanda, Kıbrıs, Lüksemburg, Malta, Romanya, Rusya ve Türkiye'den gelen 12 bin çalışanı katıldı.
Garanti Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk törende yaptığı konuşmada 'Garantili olmaktan gurur duyduklarını' belirterek şöyle dedi: "Bir-iki sene sonra Garanti'nin piyasa büyüklüğünü iki katına çıkaracağız. Bankayı marka yapan Garantililerle olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Gelecekte, 12 değil 25 bin Garantiliyle, bugünleri tekrarlayacağız."
30 uçakla geldiler
Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen ise, "Garanti'yi dünya ligine taşıyan sizler, bunu büyük emeklerle gerçekleştirdiniz." diye konuştu. Garanti çalışanları sabah saat 08:30'dan itibaren Olimpiyat Stadı'nı doldurmaya başladı. İstanbul dışından gelenlerin ulaşımı 30 uçakla sağlandı. 21:00'e kadar devam eden ve sunuculuğunu Beyaz'ın yaptığı kutlamada, İbrahim Tatlıses, Candan Erçetin ve Tarkan sahne aldı.
'Garanti'ye şarkı bestelendi
Demir Demirkan'ın bestelediği, Sertab Erener'in seslendirdiği Garanti şarkısı ve özel dans gösterisiyle sahneye getirilen dev 60. yıl pastasını Ferit Şahenk, annesi Deniz Şahenk ile kesti. Yapılan çekilişle, bir Garanti çalışanına Golf GTI otomobil hediye edildi. Kutlamanın organizasyonu bankanın kendi Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapıldı.