Olmuksa kül oldu fatura 300 milyon YTL

Bursa'nın İnegöl ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Sabancı Holding'e ait karton ve ambalaj üretimi yapan Olmuksa Fabrikası'nda önceki gün öğlen saatlerinde...

BURSA - Bursa'nın İnegöl ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Sabancı Holding'e ait karton ve ambalaj üretimi yapan Olmuksa Fabrikası'nda önceki gün öğlen saatlerinde çıkan yangını söndüremeyen itfaiye ekipleri, dün gerekli önlemleri aldıktan sonra yangının kendiliğinden sönmesini beklemeye başladı.
Alevlerin sıçradığı diğer iki fabrikanın ise tamamen söndürüldüğünü açıklayan yetkililer, üç fabrikadaki toplam zararın 300 milyon YTL'yi bulduğunu açıkladı.
İnegöl Organize Sanayi Bölgesi'nde 1995 yılında 18 bin metrekare kurulu alanda Kav Ambalaj olarak üretime başlayan ve 2001 yılında Olmuksa adı altında Sabancı Holding bünyesine katılan fabrikada önceki gün saat 15.30'da yangın çıktı. Kontrol altına alınamayan yangın, Olmuksa'nın yanında bulunan İsko Tekstil'e, ardından Tekmis Tekstil'e sıçradı. Diğer iki fabrikadaki yangın dünkü çalışmaların ardından kontrol altına alınabildi. Söndürme çalışmalarına 40 itfaiye ekibi ile bir helikopter ve iki söndürme uçağı ile havadan müdahale edildiği açıklandı.