OMV: PO'yu almak için tüm olanakları inceliyoruz

OMV: PO'yu almak için tüm olanakları inceliyoruz
OMV: PO'yu almak için tüm olanakları inceliyoruz

OMV CEO?su Wolfgang Ruttenstorfer, ?PO?nun satınalımında sermaye artırımı dahil tüm finansman imkânlarını değerlendiriyoruz? dedi. FOTOĞRAF: REUTERS

VİYANA - Petrol ve doğalgaz üretim ve dağıtım şirketi OMV CEO’su, Petrol Ofisi’nin satınalımında sermaye artırımı da dahil olmak üzere tüm finansman imkânlarını değerlendirdiklerini açıkladı.
Reuters Orta Avrupa yatırım zirvesinde konuşan Avusturyalı şirketin İcra Kurulu Başkanı (CEO) Wolfgang Ruttenstorfer ayrıca, Petrol Ofisi sonrasında gerçekleşebilecek satınalmaların arama ve üretim (upstream) alanında olacağını kaydetti.
Petrol Ofisi’nin (PO) ana ortağı olan Doğan Holding, ağustos başında Petrol Ofisi’nde sahip olduğu hisseleri kısmen veya tamamen Petrol Ofisi’nin diğer büyük ortağı OMV’ye satılmasına yönelik görüşmelere başlama kararı almıştı. 

Doğan’ın payı yüzde 54.17
Petrol Ofisi’nin ikinci çeyrek sonuçlarına göre şirkette Doğan Holding’in yüzde 54.17, OMV’nin ise yüzde 41.58 hissesi bulunuyor.
Ödenmiş sermayesi 577.5 milyon lira olan Petrol Ofisi’nde Doğan Holding’e ait olan pay nominal olarak 312 milyon liraya karşılık geliyor. Dünkü kapanış fiyatları üzerinde halen Doğan Holding’in elindeki hisselerin değeri 2.15 milyar lira düzeyinde bulunuyor. (Reuters)