Onur Air için mutlu son

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Onur Air'e uçuş yasağı uygulayan Hollanda, Almanya ve İsviçre'nin dün gece 21.00'den itibaren bu yasağı kaldırdığını, Fransa'nın da resmi evrakı ulaştığında uçuş yasağının kalkacağını açıkladı.

ANKARA - Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Onur Air'e uçuş yasağı uygulayan Hollanda, Almanya ve İsviçre'nin dün gece 21.00'den itibaren bu yasağı kaldırdığını, Fransa'nın da resmi evrakı ulaştığında uçuş yasağının kalkacağını açıkladı. Yıldırım, Onur Air'e uçuş yasağı konulmasının ardından Moskova'da yaptıkları temasların çözüme ulaştığını, uçuşların bu akşam yeniden başlayacağını kaydetti. Moskova'daki Avrupa Ulaştırma Bakanları Toplantısı'nda Almanya ve Hollanda ulaştırma bakanlarıyla görüşmeler yaptığını ve olumlu sonuç alındığını belirten Yıldırım, Hollanda, Almanya ve İsviçre'nin uçuş yasaklarını kaldırdığını, bu ülkelere söz konusu firmanın uçuşlarının başlayacağını kaydetti.
Fransa bekliyor
Yıldırım, Fransa'nın da ilgili resmi evrakı Türkiye'ye ulaştığında bu ülkeye de uçuşların başlayacağını ifade etti. Onur Air'e uçuş yasağı konulmasının ardından bakanlık ve sivil havacılık teşkilatı olarak sorunu yakından takip ettiklerini belirten Yıldırım, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da konuyla ilgilenerek görüşmeler yaptığını ve nihayetinde Moskova'da sorunun çözümü için girişimlerde bulunduklarını vurguladı. İlgili ülkelerin teknik incelemelerinde Türk sivil havacılık teşkilatının şeffaf ve hassas davranmasının çözüme katkı sağladığını belirten Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, bunun Türk sivil havacılık teşkilatı için başarı olduğunu söyledi. Bakan Binali Yıldırım, Onur Havayolları'na da uyarıda bulunarak, dikkatli olmalarını istedi.