Orka'dan çevre dostu üretim

Orka Group, uluslararası erkek hazır giyim markaları Damat, Tween ve ADV koleksiyonlarını 'çevre dostu' ürünlerle üretecek. Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek AB çevre etiketlerinden...

İSTANBUL - Orka Group, uluslararası erkek hazır giyim markaları Damat, Tween ve ADV koleksiyonlarını 'çevre dostu' ürünlerle üretecek. Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek AB çevre etiketlerinden 'EkoTeks Standart 100' etiketini kullanmaya hak kazanan Orka Group, bu etiketle, kumaştan astara, düğmeden ipliğe kadar üretimin her aşamasında kullandığı tüm malzemelerin ekolojik testlerden geçtiğinin ve kanserojen, alerjik malzemelerden arındırıldığının garantisini verecek.
Orka Group Genel Koordinatörü Osman Arar, ekotekstilin, ekolojik dengeyi bozmadan, insan sağlığına ve çevreye zarar vermeden üretilebilen, kullanılabilen ve yok edilebilen ürünlere denildiğini ifade etti. Arar, "Sektörümüzde çevre kriterine verilen değer de uluslararası rekabette önemli rol oynayacak. AB'de her beş tüketiciden dördü çevre dostu ürünler almaya istekli" diye konuştu.